0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

veri kurtarma analizi

Veri kurtarma analizi, veri kurtarma uzmanları tarafından yapılan hasar tesbitidir. Birçok nedene bağlı olarak veri depolanmış cihazlarınız kısmen ya da tamamen arızalanabilir. Bu durum beraberinde veri kaybını getirir. Çeşitli doğal afetlere bağlı olarak, elektrik dalgalanmalarının neden olduğu, çarpma, düşürme, üzerine sıvı dökmek gibi kullanıcının neden olduğu fiziksel darbeler, kullanıcı ya da yüklediği bir uygulama tarafından yaşanan veri kayıpları ya da biçimlendirme sonrası, format sonrası, virüs bulaşması sonucu gibi yazılımsal nedenler sonucu ulaşılamayan verilerin nasıl kurtarılabileceğinin tespit edildiği ve müşterinin mevcut durum hakkında bilgilendirildiği, profesyonel veri kurtarma hizmeti öncesi bilgilendirici evreye veri kurtarma analizi denir.
Veri kurtarılacak cihazlara yapılacak teknik müdahale hasara, türe ve boyuta göre farklılık gösterir. Bu yüzden müdahaleden önce analiz yapılması gerekir. Veri kurtarma analizinde ilk olarak problemin yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğu tespit edilir. Çünkü problem donanımsal ise cihazın tekrar çalışır duruma getirilmesi için bozuk donanımların çalışır olanlarıyla değiştirilmesi yani onarılması gerekmektedir. Yazılımsal problemlerde ise problemin ne olduğu tespit edilir. Virüs bulaşmasından bir uygulamanın verileri silmesi ye da değiştirmesine kadar bir çok ihtimal gerçekleşmiş olabilir.
Veri kurtarma analiziyle ilgili akla en çok takılan sorulardan biri analiz sonucu, her ne olursa olsun verilerin kurtarılıp kurtarılamayacağıdır. Bu sorunun cevabı, çok nadir görünen tamamına yakını yanmış cihazlar haricinde tüm durumlarda başarıyla veri kurtarılabileceğidir. Veri kurtarma işlemi, defalarca veri kurtarma işlemi yapmış uzmanlar tarafından profesyonel programlarla ve üst düzey donanımlarla başarıyla yapılabilmektedir. İleri derecede müdahale gerektiren durumlarda ise laboratuar ve clean room (temiz oda) ortamlarında donanımsal müdahale yapılabilmektedir. Veri kurtarma hizmetine gereksinim duyduğunuzda ücretsiz analiz yaptırmak, sorununuzun ne olduğunu ve nasıl giderilebileceğini öğrenmek ve şayet arzu ederseniz sorununuzu gidermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Merhaba. Benim yaklaşık 2 senedir kullandığım Toshiba marka, 500 gigabyte kapasiteli bir taşınabilir harddiskim var. Ne oldu, nasıl olduysa benim bu harddiskim arızalandı. Harddiskin içinde de bir sürü önemli dosya var. Ben de doğal olarak internet üzerinden araştırma yapıp çare aramaya başladım. Birkaç servise mesaj gönderdim. Çünkü bu işlerin maliyetleri 3 aşağı 5 yukarı ne olur hiçbir fikrim yok. Ancak ne hikmetse ağız birliğine varmış gibi herkes aynı şeyleri söylüyor. Sorunun ne olduğunu ve kaça mal olacağını söylemeleri için veri analizi yapmaları gerekiyormuş. Herkes tutturmuş bir veri kurtarma analizi. Nedir bu veri kurtarna analizi? Niye gereklidir? Kaça mal olur? Sizin bana mesaj gönderdiğim servislerin söylediklerinin dışında söyleyebileceğiniz birşeyler var mı?
Merhaba. Elbette size aktarabileceğimiz oldukça önemli bilgiler mevcut. İlk olarak veri kurtarma analizi nedir ve niye gereklidir, size bunları açıklayalım. Veri kurtarma analizi, tıpkı sizin taşınabilir harddiskiniz gibi veri depolayıcılar arızalandıklarında ve cihazınızın içindeki önemli veriler silindiklerinde, kaybolduklarında, hasar gördüklerinde, görünmez olduklarında ya da erişilemediklerinde hem veri depolayıcıların arızalarının giderildiği hem de kaybolan verilerin geri getirilme işleminin gerçekleştirildiği sürece veri kurtarma adı verilir.
Veri kurtarma işleminin ne olduğunu açıkladıktan sonra gelelim veri kurtarma analizi nedir ona. Veri kurtarma analizi, herhangi bir nedenden ötürü arızalanmış veri depolayıcılardan veri kurtarılması gereken durumlarda veri depolayıcının veri kurtarma hizmeti veren bir servise teslim edilmesi, ardından serviste bulunan uzmanların veri depolayıcıları inceleyip arızanın ne tür bir nedenden kaynaklandığını, hangi yöntemler kullanılarak arızanın giderilebileceğini, nasıl veri kurtarılabileceğini ve işlemlerin maliyetlerini tespit edip kullanıcıya bildirdiği sürece verilen isimdir. Kullanıcı, veri kurtarma analizi sonucunu öğrendikten sonra onay verirse, veri kurtarma işlemine geçilir. Veri kurtarma analizi için ücret talep eden servisler varsa itibar etmeyiniz. Zira veri kurtarma analizi kullanıcıyı, bilgilendirebilmek için sunulan ücretsiz bir hizmettir. Arzu ederseniz, biz de ücretsiz şekilde veri kurtarma analizi yapmaktayız. Yaşadığınız durum gibi arızanın neden meydana geldiğinin bilinmediği durumlarda bizimde önerimiz verikurtarma analizi yaptırmanın daha sağlıklı olacağı yönünde. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla veri kurtarma sorunuyla karşı karşıya olan harddisklerinize her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter