0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

veri kurtarma işleminde dosya ve ayar aktarma sihirbazını kullanmak

Veri kurtarma işleminde dosya ve ayar sihirbazının kullanımını anlatmaya başlıyoruz.Veri kurtarma işleminde Windows XP'de yer alan dosya ve ayar aktarma sihirbazını kullanmak önerilen bir yöntemdir. Windows XP, dosya ve ayarları eski bilgisayarınızdan Windows XP kullanan yeni bir bilgisayara aktarmanıza yardım eden bir Dosya ve Ayar Aktarma Sihirbazı (FAST) içerir. Windows XP kullanıyorsanız ve veriyi yedeklemek istediğiniz program FAST tarafından destekleniyorsa, sihirbaz, ara sıra gerçekleştirdiğiniz planlanmamış bir yedekleme için olduğu kadar ayarları başka bir bilgisayara taşımak için de kullanışlı bir araç olabilir.
Dosya ve Ayar Aktarma Sihirbazını başlatmak için Başlat menüsünü açın ve Tüm Programlar, Donatılar, Sistem Araçları, Dosya ve Ayar Aktarma Sihirbazını seçin ya da bir komut satırında migwiz yazın. Karşınıza aktarmak istediğiniz ayar, klasör, dosya ve türlerini seçebileceğiniz, Ne Aktarmak İstersiniz? sayfası gelecek. Bu sayfaya geldiğinizde, özel bir dosya ve ayar listesi belirtmenize olanak veren onay kutusunu seçtiğinizden emin olmanız gerekli. Bir sonraki sihirbaz sayfasında vermek istemediğiniz ayarları, klasörleri ve dosya türlerini seçmeniz ve ardından kaldırmanız gerekir. Dosya ve Ayar Aktarma Sihirbazını yani FAST'i kullanmak, verilerinizin ve ayarlarınızın eski bilgisayarınızdan kusursuz bir şekilde Windows XP'de çalışan yeni bilgisayarınıza aktarılmasını sağladığı için verilerinizi korumuş ve kurtarmış olacaktır. Bu yüzden özellikle bilgisayar geçişleri sırasında veri kaybını minimuma indirmek için tercih edilmesi gereken bir yöntemdir. Veri kurtarma için, önceden alınacak önlemler çerçevesinde, dosya ve ayar sihirbazını kullanabiliyor olmak gerçekten önemlidir.
Veri kurtarma işleminde dosya ve ayar aktarma sihirbazını kullanmak:
Veri kurtarma işleminde dosya ve ayar aktarma sihirbazını kullanmak için ilk olarak verilerin kurtarılacağı veya aktarılacağı eski bilgisayar açılır. Başlat seçeneğine tıkladıktan sonra sırasıyla Tüm Programlar / Donatılar seçeneklerine tıklanır. Sistem Araçları seçeneği üzerinden Dosya ve Ayarları Aktarma Sihirbazı çalıştırılır. Sihirbaz çalıştırıldıktan sonra iletişim kutusunda önce İleri seçeneğine tıklanır, ardından da Eski Bilgisayar seçimi yapılır ve İleri seçeneğine tıklanır. Burada ya Disket Sürücüsü ya da Diğer Çıkarılabilir Ortam seçeneklerinden biri yapılır. Böylece aktarım yöntemi seçilmiş olur. İleri seçimi yaptıktan sonra aktarılmasını istediğiniz öğelerin seçimini yapın. Burada yapacağınız seçim, Yalnızca Ayarlar ya da Yalnızca Dosyalar olabileceği gibi Dosya ve Ayarlar şeklinde de seçim yapabilirsiniz. Bu seçimin ardından önünüze gelen ekranlarda İleri seçeneğini tıklayın. Sihirbazın aktarılacak olan öğeleri işlemesini bekleyin. Bu işlem öğelerinizin çokluğuna göre uzun sürebilir. İşlem ne kadar uzun sürerse sürsün, sonlanana kadar bekleyin. İşlem sonlandıktan sonra ekranda görünecek olan Son seçeneğine tıklayarak işlemi sonlandırın.
İkinci adım olarak verilerinizin aktarılacağı yeni bilgisayarı çalıştırın. Başlat seçeneğine tıkladıktan sonra sırasıyla Tüm Programlar / Donatılar seçeneklerine tıklayın. Sistem Araçları seçeneği üzerinden Dosya ve Ayarları Aktarma Sihirbazı'nı çalıştırın. Sihirbaz çalıştırıldıktan sonra ilk olarak iletişim kutusunda İleri seçeneğine tıklanır, ardından da Yeni Bilgisayar seçimi yapılır. Seçimin ardından İleri seçeneğine tıklanır. Önünüze gelecek yeni ekranda Sihirbaz Diskine Gerek Yok seçeneğini seçin. Bir sonraki ekranda görüntülenecek olan seçeneklerde Dosyalarımı ve Ayarlarımı Eski Bilgisayarımdan Zaten Aldım seçeneğine tıklayın. İleri seçeneğine tıkladıktan sonra Disket Sürücüsü ya da Diğer Çıkarılabilir Ortam seçeneklerinden biri yapılır. Böylece aktarım yöntemi seçilmiş olur. Ancak burada seçeceğiniz veri aktarım yöntemi, eski bilgisayarınızda yaptığınız veri aktarım yöntemi seçimiyle aynı olmalıdır. Veri aktarım yönteminin seçiminden sonra İleri seçeneğine tıklanır. Sihirbazın aktarılacak olan öğeleri işlemesini bekleyin. Bu işlem öğelerinizin çokluğuna göre uzun sürebilir. İşlem ne kadar uzun sürerse sürsün, sonlanana kadar bekleyin. İşlem sonlandıktan sonra ekranda görünecek olan Son seçeneğine tıklayarak işlemi sonlandırın. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla veri kurtarma sorunuyla karşı karşıya olan harddisklerinize her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter