0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

veri kurtarma işleminde programlardan yararlanma

Veri kurtarma işleminde depolanmış, yedeklenmiş ya da işlem yapılırken elektrik dalgalanması, fiziksel darbe, kullanıcı veya yüklenmiş bir uygulama hatası ya da virüs kaynaklı yazılımsal sorunlardan ötürü oluşan veri kayıpları kurtarılmaya çalışılır. Veri kayıpları, terabyte boyutunda oldukça büyük bir arşiv olabileceği gibi birkaç kilobyte'lık bir belge de olabilir. Veri kaybı yaşanan durumlarda en basitten en zora doğru veri kurtarma yöntemleri uygulanır. Veri kurtarma işleminde ilk ve en çok uygulanan yöntem veri kurtarma programlarına başvurmaktır. İster bireysel olarak isterse profesyonel olarak veri kurtarma yapılsın, veri kurtarma programları ilk çözüm aracı olarak tercih edilir.
Bireysel veri kurtarma programları, basit yapılı ve sadece kısmi kurtarma yapabilen niteliktedirler. Bu programlarla büyük çaplı bir kurtarma yapabilmek söz konusu dahi olamaz. Profesyonel veri kurtarma programları, oldukça kısıtlı kurtarma yapabilen bireysel veri kurtarma programlarının aksine tam kurtarma yapabilme yeteneğine sahip üstün nitelikte programlardır. Ancak profesyonel veri kurtarma programları, uzmanlar tarafından kullanılmalıdır. Aksi takdirde hem kalıcı kayıplarla karşılaşılır hem de bu kayıpların telafisi olmaz. Çünkü uzmanlığı olmayan kişilerin kullanılması bir hayli karmaşık ve güç olan profesyonel veri kurtarma programlarını kullanabilmesi mümkün değildir. Öne çıkan bazı önemli veri kurtarma programları şunlardır: Recuva, DiskDigger, 7 - Data Card Recovery, Recover My Files, Auslogics File Recovery. En çok kullanılan profesyonel veri kurtarma programları ise şunlardır: O&O Disc Recovery 8 Professional Edition, Aidfile Recovery Professional, Ontrack EasyRecovery Enterprise, Prosoft Data Rescue, Easeus Data Recovery Wizard Professional, Professional Recover Center, GetData Recover My Files, R - Studio 7.0 Build, Auslogics File Recovery, Active Partition Recovery.
Veri kurtarma hizmetine gereksinim duyduğunuzda ücretsiz analiz yaptırmak, sorununuzun ne olduğunu ve nasıl giderilebileceğini öğrenmek ve şayet arzu ederseniz sorununuzu gidermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca site haritamızı incelemek suretiyle veri kurtarma programlarından bazılarının link adreslerine ulaşmanız mümkün olabilmektedir.
Veri kurtarma işleminde programlardan yararlanma:
Veri kurtarma işleminde programlardan yararlanma, 2 şekilde gerçekleştirilmektedir. İlk yol, oldukça kısıtlı şekilde veri kurtarma yapabilen basit yapılı ve internet üzerinden ücretsiz şekilde indirilebilen bireysel veri kurtarma yazılımlarını kullanan kullanıcıların gerçekleştirdiği küçük oyutlardaki veri kurtarma işlemleridir. Bu işlemlerde kullanılan bireysel veri programlarının sadece küçük boyuttaki yani megabyte boyutunu aşmayacak boyuttaki verileri kurtarmak için kullanılmaları tavsiye edilir. Ayrıca bireysel veri kurtarma programıyla veri kurtarma yapacak kullanıcıların bu riskli sayılabilecek işlemiçin olmazsa olmaz nitelikteki önemli verileri tercih etmemeleri de bir diğer dikkat edilmesi gereken husustur.Size önerebileceğimiz bazı ücretsiz veri kurtarma programları ve özellikleri şöyle: Recuva, kazayla sildiğiniz dosyaları kurtarmanızı sağlayan ücretsiz bir veri kurtarma programıdır. Aynı zamanda çöp kutusundaki resimler ve silinen dosyaların yanı sıra, hafıza kartı ve mp3 player'da ki silinen dosyaları da kurtarmanıza yardımcı olur. Kurtardığınız dosyalarda bulunan hata, çökme ve virüs gibi sorunları da düzeltebiliyor. Power Data Recovery Free Edition, ücretli diğer sürümlerinde olduğu gibi silinmiş dosya kurtarma, bozulmuş disk bölümlerini kurtarma, silinmiş disk bölümlerini kurtarma ve cd / dvd optik medyalardan veri kurtarma özellikleriyle oldukça başarılı bir program. Görünür olan tek eksiği en fazla 1 GB dosya kurtarma limitinin olması. Pc Inspector File Recovery, Fat12, Fat16, Fat32, ve Ntfs dosya sistemlerini destekleyen ücretsiz bir veri kurtarma programıdır. Hatta artık bir başlığı olmayan dosyaları bile kurtarabilir. Sabit disk bölümlerini otomatik olarak algılayarak silinmiş veya hasar görmüş sistem dosyalarını da bulabilirsiniz. DiskDigger, bilgisayarınızın okuyabileceği her türlü medyada ki verileri kurtarmanızı sağlar. Kurtarabildiği aygıtlar arasında USB diskler, hafıza kartları ve tabii ki de sabit diskler bulunuyor. Bu şekilde sildiğiniz fotoğrafları, videoları, müzikleri, dökümanları ve diğer formattaki dosyaları kurtarabilirsiniz. Easeus Deleted File Recovery, tam teşekküllü tasarlanmış ücretsiz bir veri kurtarma programıdır. Sabit disk, disket, akıllı medya gibi bir çok aygıtta yanlışlıkla sildiğiniz verileri kurtarabilirsiniz.
Veri kurtarma işleminde programlardan yararlanma, elbette ücretsiz ve kısıtlı programlarla sınırlı değildir. Sadece veri kurtarma uzmanları tarafından kullanılabilen, oldukça karmaşık yapılı, çok detaylı şekilde veri kurtarma ve veri onarma yapabilen, yüzlerce dolar maliyetleriyle sadece üstün hizmet veren veri kurtarma servisleri tarafından tercih edilen profesyonel veri kurtarma programları, profesyonel şekilde verilen bir veri kurtarma hizmetinin ana aktörüdürler. Profesyonel veri kurtarma programları, oldukça maliyetli olduklarından bireysel kullanım için uygun değildirler. Kaldı ki bir kullanıcı, maliyetine katlanmayı göze alıp profesyonel nitelikteki bir veri kurtarma programı satın alsa dahi, bu tür programların kullanımı ciddi bir deneyim gerektirdiği için başarılı olamazlar. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla veri kurtarma sorunuyla karşı karşıya olan harddisklerinize her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter