0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

veri yedekleme programları

Evimde ve ofisimde kullanabileceğim veri yedekleme programları nelerdir?
Veri yedekleme işlemi yapmak için kullanılabilecek çeşitli veri kurtarma programları mevcut. İlk olarak işletim sistemlerinin kendi sunduğu imkanları kullanabilirsiniz, bu en temel veri yedekleme seçeneğidir.Sonra sırasıyla sıkıştırma programları(WinZip, WinRAR, vb.), CD/DVD yazıcı programlar(CD Creator, Nero, vb.), RAID yazılımı veya üçüncü parti bir program kullanabilirsiniz.İnternet üzerinden Backup veya Veri Yedekleme programları diye aratma yaptığınızda birçok ücretsiz program bulabilirsiniz. Bunların yanında şirketlerin geliştirdiği ve size veri yedekleme ve veri güvenliği konsunda daha detaylı özellikler sunan programlar da mevcut, tabii bu tarz programları kullanabilmek için satın almalısınız.Veri yedeklemede dikkat etmeniz gereken bası hususlar vardır ve her program size en detaylı seçenekleri sunmaz. Kullanacağınız veri yedekleme programını seçerken size tavsiyemiz anında yedekleme sistemi(RAID) ile her an her bilgiden birden fazla kopya tutma işlemini uygulamanız.Bu mümkün olmazsa bile en azından günde bir yedek alarak olası bir veri kaybı durumunda bir günlük işi tekrarlamak durumunda kalmazsınız.Ayrıca satın alacağınız veri yedekleme programlarının kullanıcı desteği olup olmadığınıda araştırmanızı tavsiye ederiz, çünkü birçok özellikle beraber gelecek program, eğer bu tarz programları kullanma konusunda bilgi sahibi değilseniz kullanımı zor olacaktır ve büyük ihtimalle programın özelliklerinden minimum fayda sağlayacaksınız, bu sebeple size destek olacak bir müşteri hizmeti olması çok önemli.
Merhaba. Ben elektronik dünya ile alakalı fazla bilgi sahibi biri değilim. Bu yüzden size danışmak istedim. Elimde yedeklemem gereken bazı önemli veriler bulunmakta. Ben bu verileri, veri yedekleme programları aracılığıyla yedeklemek istiyorum. Biraz araştırma yapınca karşıma bir sürü hem ücretli hem de ücretsiz veri yedekleme programı çıktı. Benim sizden öğrenmek istediğim bu veri yedekleme programları arasında ne tür farklar olduğu, hangilerinin daha pratik kullanılabildiği ve hangilerinin üstün sonuçlar verdiği. Yardımcı olursanız memnun olurum.
Merhaba. Elbette elimizden geldiğince sizi bilgilendirip, yardımcı olmak isteriz. Aslında veri yedekleme programları değerlendirilirken veri kurtarma programlarından farklı şekilde düşünülmemelidirler. Zira sizin de belirttiğiniz gibi veri yedekleme programları da tıpkı veri kurtarma programları gibi internet ortamından ücretli ya da ücretsiz olarak temin edilebilmekte. Veri yedekleme programlarının temel kullanım mantığı, elektronik verilerin düzenli bir şekilde yedeklenmesini sağlamak ve gereksinim duyulduğunda istenen elektronik verinin geri yüklenmesini sağlamaktır. Veri yedekleme programları arasındaki en önemli temel farklılık ise bu yazılımların bireysel kullanım ya da profesyonel kullanım için tasarlanmış olmalarıdır. Tüm veri yedekleme programları, çalışma prensipleri bakımından benzeşseler de sonuca ulaşma hızı, pratiklik ve detaylandırma bakımından birbirlerinden ayrışırlar. Ancak yine de bu özellikler, ucuz ya da ücretsiz bir veri yedekleme programının birkaç yüz dolarlık bir veri yedekleme programından kötü ya da zayıf olduğunu göstermez. Burada önemli nokta, ihtiyaçlarınız doğrultusunda veri yedekleme programı seçmektir. Çünkü hiçbir işinize yaramayacak onlarca özelliğe fazladan ücret ödemek sizin için boşa harcanmış para olacaktır. Ayrıca veri yedekleme programlarını kullanmaya başlamadan önce hangi verilerin yedekleneceğinin belirlenmesi, verilerin hangi ortama yedekleneceklerinin tespiti ve yedeklemenin ne sıklıkla yapılacağının kararı verilirse, veri yedekleme programları, hem daha verimli hem de daha pratik şekilde kullanılabilirler. Tüm bu bilgilendirmelerin ardından seçiminize yardımcı olması için ücretli profesyonel veri yedekleme programlarının daha ziyade kurumlar tarafından tercih edildiklerini ve geniş çaplı veri yedeklemeler için kullanıldıklarını, ücretsiz veri yedekleme programlarının ise bireysel çaptaki veri yedekleme işlemleri için tercih edildiklerini belirtelim. Size tavsiyemiz ihtiyacınız doğrultusunda tercih yapmanız. Veri Kurtarma Servisi olarak veri hizmetiyle alakalı birçok konuda olduğu gibi profesyonel veri yedekleme programlarının kurulumları ve kullanımlarında da sizlere hizmet sunmaktayız. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter