0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

verileri tamamen silmek mümkün mü?

Merhaba, 3 yıldır çalıştığım işyerinden ayrılma kararı aldım ve bu zamana kadar kullandığım bilgisayarı temizleyip teslim etmek istiyorum.Format attım ve yeni işletim sistemi kurdum ama buna rağmen verilerin tekrar bulunabileceğini öğrendim. İçindeki bilgilerin geri getirilmesini istemiyorum, bu verileri harddiskten tamamen silmek mümkün mü?
Bilgisayarınıza format atıp üstüne yeni işletim sistemi kurmanız eski dosyalarınızın kaybolmasına sebep olmaz ve recovery programları ile geri getirilebilir, ancak bazı yöntemlerle içindeki verileri tamamen silmek mümkün.İleri teknoloji cihazlar kullanan firmalardan yardım almanız gerekir, ancak bu yolla diskinize zarar vermeden içindeki verileri tamamen silebilirsiniz.Eğer böyle bir şansınız yoksa internet üzerinden bulabileceğiniz programların özelliklerini kullanarak diskinize tekrar format atıp verilerin bulunmasını zorlaştırabilirsiniz ama bu yöntemlerin hiçbiri garantili değildir.
İyi günler,taşınabilir harddiskimin içindeki verileri tamamen silmek mümkün mü?

Harddiskinizi biçimlendirirseniz içindeki veriler silinir ama iz olarak harddiskte kayıtlı kalır. Sıradan bir kullanıcının harddiske zarar vermeden bu verileri tamamen silmesinin imkanı yoktur ancak wipe atma metodunu kullanan programlarla biçimlendirdiğinizde içindeki izlerin geri getirilmesi zorlaşır.Eğer verilerin tamamen silinmesini istiyorsanız profesyonel destek almalısınız.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter