0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

windowsta veri kurtarma seçenekleri

Windows'ta çeşitli veri kurtarma seçenekleri mevcuttur. Windows'un hemen hemen bütün sürümlerinde Windows'u hatalardan ve veri kayıpları yaşamaktan kurtarmaya yarayan çeşitli yardımcı araçlar bulunmaktadır. Windows'un yükleme disklerinde Sistem Kurtarma Seçenekleri menüsü bulunmaktadır. Eğer bahsi geçen kurtarma seçeneklerini bilgisayarınıza yüklerseniz, menü sabit diskinize yüklenmiş olur ve ihtiyaç duyduğunuz anda kullanıma hazır olur.
Zarar görmüş olan ya da eksilmiş sistem dosyaları, Windows'un düzgün çalışmasını engellemektedir. Windows'un yardımcı araçlarından olan Başlangıç Onarma özelliği, özellikle başlangıçta karşılaşılan sorunları gidermek için geliştirilmiş bir araçtır. Program çalıştırıldığında ilk olarak bilgisayarı tarar ve düzgün başlatılabilmeyi sağlamak için sorun gidermeye çalışır. Eski bir tarihe ait sistem dosyalarını ya da klasörlerini bilgisayara geri yükleyebilmek için kullanılan Windows aracına ise Sistem Geri Yükleme adı verilir. yarayan bir sistem aracıdır. Temel olarak bilgisayardaki sistem değişikliklerini geri almaya yönelik kullanılan Sistem Geri Yükleme programı, e - posta, belge, metin ve fotoğraf gibi kişisel verilerinizi etkilemez. Güvenli moddayken yapılmış oan Sistem Geri Yükleme işleminde en çok dikkat edilmesi gereken husus, geri yükleme işleminin geri alınamayacak olmasıdır. Windows'un sadece belli sürümlerinde yer alan Windows Complete Pc Geri Yüklemesi, tüm sabit disk içeriğini yedek aracılığıyla geri yükler. Windows Bellek Tanımlama Aracı, bellekteki hataları tarayarak tespit eder. Komut İstemi, daha önceki Windows sürümlerinde Kurtarma Konsolu'nun yerine kullanılan bir araçtır. Komut İstemi, kurtarma işlemlerini gerçekleştirebilmek, sorunları tanımlamak ve gidermek için kullanılabilir. Görüldüğü üzere Windows, veri korumaya ve veri kurtarmaya yönelik birçok alternatif araç sunmaktadır. Bu araçlar kullanılarak veriler korunduğu takdirde veri kurtarmaya gerek kalmayacak, şayet veri kurtarmaya gerek duyulursa kısa ve sorunsuz şekilde veri kurtarma yapılabilecektir.
Windows'ta veri kurtarma seçenekleri var mıdır? Varsa nelerdir?
Evet. Windows'ta veri kurtarma seçenekleri mevcuttur. Harddiskinizdeki bir veriyi bulamıyorsanız veya bir veriyi yanlışlıkla değiştirirseniz ya da silerseniz, dosyayı yedekten geri yüklemek ilk alternatifiniz. Yedekten geri yükleme, Windows yedekleme aracı kullanılarak ya da önceki sürümden geri yükleme denenerek gerçekleştirilebilir. Önceki sürümlerden kasıt, Windows'un otomatik şekilde geri yükleme noktasının bir parçası olarak kaydettiği dosya ve klasörlerin kopyalarıdır. Önceki sürümler, gölge kopyalar adıyla da ifade edilirler. Dosyaları yedekten geri yükleyebilmek için yedeğinizin kaydedildiği sürücünün ya da sistemin kullanılabilir bir durumda olduğundan emin olun. Yedekleme ve Geri Yükleme özelliğini açmak için sırasıyla Başlat / Denetim Masası / Sistem ve Bakım / Yedekleme ve Geri Yükleme seçeneklerine tıklayın. Dosyalarımı Geri Yükle seçeneğine tıkladıktan sonra sihirbazı çalıştırabilmek için adımları takip edin.Windows'ta veri kurtarma seçenekleri arasındaki bir diğer alternatifte silinmiş bir dosya veya klasörü geri yüklemektir. Silinmiş dosyaları ya da klasörleri geri yükleyebilir veya bir dosya ya da klasörü önceki durumuna geri yükleyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak önceden dosyayı ya da klasörü içeren klasöre gidin. Klasörün üzerine gidip sağ tuşa tıklayın. Burada Önceki Sürümleri Geri Yükle seçeneğine tıklayın. Eğer klasör, sürücünün en üst düzeyinde yer almaktaysa, sürücüye sağ tıklayıp ardından Önceki Sürümleri Geri Yükle seçeneğine tıklayınız. Burada dosya ya da klasörlerin kullanılabilir önceki sürümlerinin bir listesini göreceksiniz. Şayet Windows Yedekleme'yi kullanıyorsanız listede, yedeğe kaydedilen dosyalar ve geri yükleme noktaları da görüntülenecektir. Bir kitaplıkta bulunan bir klasörün ya da dosyanın önceki sürümünü geri yüklemek için klasör ya da dosyayı kayıtlı olduğu konumda bulup, üzerine gelip sağ tuşa tıklayın ve Önceki Sürümleri Geri Yükle seçeneğine tıklayın. Geri yüklenmek istenen dosya ya da klasörü içeren klasörün önceki sürümlerinden birine çift tıklayın. Geri yüklenmek istenen klasörü ya da dosyayı başka bir konuma doğru sürükleyin ya da seçilen konuma kaydedin. İstenen verinin yani dosya ya da klasörün adı ya da konumu hatırlanmazsa, Belgeler kitaplığındaki arama kutusu kullanılarak arama yapılabilir. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla veri kurtarma sorunuyla karşı karşıya olan harddisklerinize her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter