0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

yedeklerdeki bağımsız dosyalardan veri kurtarma

Yedeklerdeki bağımsız dosyalardan geri yükleme yapılması, en çok tercih edilen veri kurtarma araçlarının başında gelir. Yanlışlıkla sildiğiniz ya da yanlışlıkla üzerinde değişiklik yaptığınız dosyalar, çoğu zaman sizi uğraştırır. Ama tedbirli davranıp bir yedekleme yapmışsanız, dosyaları yedeklemek istediğiniz program ya da programları kullanarak istediğiniz bağımsız dosyaları geri yükleyerek veri kurtarma şansına sahip olabilirsiniz.
Windows Yedekleme aracılığıyla dosyalar oluşturuldukları ortamlardan geri yüklenebilirler. Yedekleme yapıldığı sırada programda sırasıyla Yedekleme, Geri Yükleme Sihirbazı seçeneklerine tıklanır ya da Gelişmiş arabirimi kullanılabilir. Bu iki seçenekten hangisi seçilirse seçilsin, çeşitli yedekleme kümeleri arasından tercihler yapılabilir. Bu tercihlerin ardından geri yüklenecek olan bağımsız klasör ya da klasörler ve bağımsız dosya ya da dosyalar seçilir. Klasör ya da dosyaları kendi özgün konumlarına veya kullanıcı tarafından belirtilen başka bir konuma geri yüklenip yedekleme yapabilme seçeneği vardır. Şayet Geri Yükleme Sihirbazı kullanılarak işlem gerçekleştiriliyorsa bu seçenekleri ayarlamak için son sihirbaz sayfasında Gelişmiş seçeneğine tıklanır. Bunun yanı sıra geri yüklenen dosyalar zaten bilgisayarda mevcut durumda bulunmaktaysa yapılması gerekenler belirtilebilir. Dosyaları ya da klasörleri seçerek geri yüklemek için tüm bölümlemeleri yedekleyen araçlar da kullanılmaktadır. Çeşitli programlar vasıtasıyla aynı donanıma, farklı donanıma ya da sanal ortama veri kurtarma yapılabilir. Bahsi geçen programlar vasıtasıyla veri kurtarma işlemi yapıldığı sırada işletim sistemlerindeki birçok uygulama ve veri de korunur.
Merhaba. Geçen sene harici harddiskimi, kişisel arşivime yüklediğim birbirinden bağımsız verilerle tam kapasite doldurdum. Arşivimin büyük bölümünü filmler ve dizilerden oluşan video dosyaları oluşturuyordu. Harici harddiskimi bu şekilde doldurduktan sonra defalarca çalıştırdım ve içersindeki verilerien ufak sorun yaşamadan kullandım. Lakin harici harddiskimi son çalıştırdığımda, harici harddiskim çalıştı ve ışığı yandı, ancak hiçbir şekilde bilgisayarda görüntülenmedi. Yani sözün özeti, enerji gelmesine karşın harici harddiskim açılmıyor. Harici harddiskimdeki problem giderilebilir mi? Giderilebilirse nasıl giderilir? Yedeklerdeki bağımsız dosyalardan veri kurtarma işlemi ne şekilde yapılır? Veri kurtarma işlemi ne oranda başarılı olur? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Merhaba. Elbette elimizden geldiğince sizi ve sizle benzer sorunları yaşayan arkadaşları aydınlatmaya çalışacağız. Öncelikle belirtmediğiniz için bazı noktalar üzerinde durmamız lazım. Harici harddiskinizi son sorunsuz kullanışınızda herhangi bir sorunla karşılaşmadığınızdan emin misiniz? Harici harddiskinizi son sorunsuz kullanışınızın sırasında internette çevrimiçi oldunuz mu? Ve son olarak harici harddiskinizi son sorunsuz kullanışınızda doğru çıkarma prosedürlerini uygulayarak harici harddiskinizin çalışmasını sonlandırdığınızdan emin misiniz? Eğer sorduğumuz bu sorulara verdiğiniz cevaplar arasında olumsuz cevaplar varsa, yaşadığınız harici harddisk problemi bu nedenlerden dolayı kaynaklanmış olabilir. Sorduğumuz sorulara verdiğiniz cevaplar olumluysa, harici harddiskiniz son sorunsuz şekilde kullanımınızın ardından fiziksel bir darbeye maruz kalmış ve bu nedenle mevcut arıza oluşmuş olabilir.
Tahmini arıza nedenlerinden sonra gelelim sorunların nasıl giderilebileceğine. Harici harddisk arızanız yazılımsal bir nedenden oluşmuşsa, uygulanacak veri kurtarma yöntemi bireysel verikurtarma ya da profesyonel veri kurtarma programlarıyla yapılır. Arıza, donanımsal bir nedenle oluşmuşsa, donanımsal müdahaleyle arıza giderilir ve ardından yazılımsal müdahalelerle veri kurtarma işlemi gerçekleştirilir. Yedeklerdeki bağımsız dosyalardan veri kurtarma işlemi, standart veri kurtarma işleminden farklı değildir. Çünkü yedeklerdeki bağımsız dosyalardan veri kurtarma işleminde de, tıpkı diğer veri kurtarma işlemlerinde olduğu gibi aynı kurtarma prosedürleri uygulanır. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla veri kurtarma sorunuyla karşı karşıya olan harddisklerinize her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter